Máme potvrzenou březost :-) Štěňátka se narodí někdy v polovině listopadu. Přijímám rezervace :-)
Giacomino krycí leták.jpg
Máme nakryto! :-)
Vybrat krycího psa není snadné, pokud má člověk takové požadavky jako já :-) Nelitovala jsem ani času ani financí a za tím správným psem jsme s Barčou vyrazily do Itálie. Vysoký temperament, vyrovnaná povaha a pracovní výsledky byly důvodem, proč padla volba právě na NĚJ a excelentní stavba těla, krásná hlava a tmavé oči jsou už jen taková třešnička na dortu. Pokud se vše povedlo, za dva měsíce přibudou do našeho světa štěňátka. Očekávám bosíčata v barvě harlekýn a černá s pálením, vyrovnaných, silných povah, vysokého temperamentu a velmi silné vlohy k pasení. Více info zde v sekci Štěňata nebo na mém FB profilu.
IMG_20190901_102514.jpg

Mistrovství ČR francouzských ovčáků a 2. klubové mistrovství v pasení, Těně 31.8. - 1.9. 2019, rozhodčí Barbara Kiss (HU).

Cyra se v kategorii IHT 2 TS umístila na prvním místě mezi francouzi a celkově na druhém místě (8), s nejlepším výsledkem v nejvyšší obsazené kategorii se stala Klubovým mistrem pasení.

Bára jednoznačně vyhrála ve své kategorii IHT 1 TS jak mezi francouzi, tak celkově (10). S 92 body se navíc stala nejlepším beauceronem a splnila podmínky pro přestup do IHT 2 TS.

Obě holky mi udělaly neuvěřitelnou radost. Paní rozhodčí byla vcelku přísná a body nedala jen tak za něco. Trať byla velmi pěkná, technická, ovečky rozverné a ani ony nedaly psům nic zadarmo. Jsem na obě svoje holky neskutečně pyšná.27.7. 2019 Klubová výstava Vysoké Chvojno, rozhodčí Milan Krinke. Barča získala ve třídě pracovní hodnocení Výborná 2 a res.CAC a splnila tím podmínku pro zařazení do třídy chovnosti 4-Recommandé.

30.6. 2019 French Cup - Special herding competition for the Frech Shepherd breeds, Székesfehérvár, Maďarsko. Rozhodčí: Beatrix Belényi. 
Bára se zúčastnila trialu v kategorii IHT1 TS. Skončila druhá s 89 body.
17.6. 2019 získala Barča titul Klubový šampion sportu :-)
2.6. 2019 Libušín Trial, rozhodčí Simona Sochorova. Cyra v kategorii IHT2 TS 4. místo se 73 body, Bára v IHT 1 TS 1. místo s 86 body. Cyra je pracant a srdcař, její výkon při přiháneni jediné ovce s jehnětem byl neuvěřitelný a od paní rozhodčí sklidila obrovskou pochvalu. Barča byla jako vždy rychlá, její zastávka nejlepší ze všech psů obou dnů. Užily jsme si to i přes to obrovské vedro :-) 
IMG_48991.jpg
4.5. 2019 Klubová výstava JK Eliot Brno 2019, rozhodčí exteriéru Jan de Gids (NL)
Cyra, třída vítězů, V3. Bára, třída pracovní VD4.
A "naše" nejmladší Beatka ve třídě dorostu VN1 a vítěz třídy. :-)

5.5. 2019 Povahový test (TAN test), rozhodčí Frédéric Aubry (FR). Specialista na plemeno, co nikdy nedává desítky :-)
Bára obdržela známky 9-8-9, tj. nejvyšší hodnocení ze všech fen a třetí nejlepší ze všech posuzovaných psů. Jsem na ní pyšná :-)

 
Libušín Trial, 21.4. 2019, rozhodčí Radko Loučka. Cyra Fanneli, IHT2 TS, 86 bodů a 1. místo v trialu  Barracuda WS, IHT1 TS, 85 bodů a třetí místo v trialu. Cyra předvedla svůj standardní klidný výkon, Bára se z formy "neřízená střela" přeměnila do sice rychlé, ale naprosto ovladatelné bytosti. Obě mi udělaly velkou radost, Cyra dvojkovou zkouškou na první dobrou a vítězným prvním místem, Bára svým projevem, ovladatelností a šikovností a chutí. Pro mě nebyla třetí, byla mojí jedničkou  Holky moje, díky 
14.4. 2019, Mezinárodní výstava psů České Budějovice, rozhodčí Tibor Havelka, Cyra V2 ve třídě šampionů, Barča V1 a CAC ve třídě pracovní. Bára tímto získala titul Český šampion. 

30.3. 2019 jsem se s Cyrou zúčastnila závodu Leskros Dnešice v kategorii Scootering s jedním psem. Naše první aktivita tohoto druhu znamenala 13. místo mezi ženami a celkově 22. místo. Mám z toho několik poučení:


1. Mistryni světa v mushingu nepředběhnu.
2. Nepředběhnu ani žádného ESP.
3. Když mám rozvázanou tkaničku, nemám jezdit na koloběžce.
4. Lepší ztratit pár vteřin zavazováním té tkaničky, než se sbírat z cesty s natlučeným kotníkem a zamotaným kolem.
5. I s tykadlem se vodítko do kola zamotá pár metrů před cílem.
6. "Široké lesní cesty" je eufemismus, tolik kořenů jsem už dlouho neviděla 

No a co k tomu dodat - udělala jsem si v pekelném pracovním vytížení volný den a vyzkoušela zas něco nového. Prima počasí, bezva lidi, super organizace, spousta překvapení, trocha frustrace. Nevím, jestli bude nějaké další "příště", ale takové to domácí ježdění nám asi bude vyhovovat víc.


27.3. 2019 získala Cyra titul Klubový šampion sportu. Body na něj měla už po závodech v Martínkovicích, ale mě nenapadlo jí je spočítat :-) Je to moje holka šikovná.
Obě naše štěňátka už jsou v nových domovech. Beatka zůstává v Čechách, Batulka odletěl do Ameriky. V nových rodinách jsou z prcků nadšení, tak snad jim to vydrží i v pubertě :-)
Bára je nejen šikovná, ale i krásná. Prague Expo Dog CACIB, 2.12. 2018, rozhodčí Dick Rutten (NL), mezitřída, V1, CAC.
mvp.jpg
hwt.jpg
3.11.2018 Barča složila zkoušku HWT s 80 body a hodnocením VG (velmi dobře) :-)
elite.jpg
Naira WS, Cyrunky maminka, získala nejvyšší třídu chovnosti ELITE A! Gratulujeme a jsme na ni pyšní :-)
43290999_10217287281563984_7917009947970240512_n.jpg
Mezinárodní výstava psů, České Budějovice, rozhodčí Anna Kochan (PL). Barracuda WS, třída mladých, V1, CAJC. Barča splnila podmínky pro udělení titulu Český Junioršampion
2.10. 2018 přišel na svět vrh B. První se narodil chlapeček (porodní váha 675g) a hodinu po něm holčička (670g). Porod byl spontánní, lehký a bez komplikací. Cyra se o štěňátka velmi pečlivě stará. Evidentně opět upřednostnila kvalitu před kvantitou, obě štěňátka jsou standardní, s krásným rozložením harlekýnských barev. Více můžete sledovat v sekci Štěňata.