Socializační školka pro štěňata

Od září roku 2009 vedu při veterinární klinice v Kladně - Bressoně socializační školku pro štěňata. Tato školka je jedna z prvních, které byly v ČR založeny. Za ty roky prošlo mými kurzy několik set štěňat.
Socializační školka pro štěňata v našem pojetí je zejména příležitostí pro všechny šťěňata potkat se v bezpečném prostoru s ostatními a v rámci hry se učit důležitým dovednostem a rozvíjet vzorce chování, které pes v dospělosti potřebuje.  Školka je určena štěňatům od osmého týdne věku, tedy prakticky od toho okamžiku, kdy si nový majitel přinese štěně domů. Netrváme na tom, aby štěne přišlo až kompletně naočkované, protože víme, že mnoho majitelů v tomto období nepouští své štěně mezi jiné psy a tím narušuje zdravý sociální vývoj psa. Život v takovém sociálním vakuu pak způsobuje, že jsou psi bázlivější, nepřiměřeně reagují na gesta a postoje ostatních a mohou dokonce projevovat známky strachové agrese.

Více se o školce můžete dozvědět zde:


 
Cyra navštěvuje školku se mnou už od štěněte. Už sice dávno štěně není, ale představuje zde prvek "dopělého hodného psa". Pro některá štěňata je oporou ve chvíli, kdy jsou unavena příliš aktivními kamarády. Naopak, pokud se hry stanou vypjatějšími, dokáže jemně po psím způsobu rošťáky umravnit.
Do školky chodí od štěňátka i Barča a funguje stejně jako Cyra. S většími psy řádí, o maličké pečuje. Obě jsou ke štěňatům velmi tolerantní.
Posledních několik měsíců přebírá štafetu Rei. Vzhledem k věku si to chodí spíš užívat, umí velmi dobře vycházet s různě velkými a různě akčními štěňaty. 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one